Dean’s honours list 2019

The Dean’s Honours List recognises outstanding academic performance of students enrolled in an engineering or IT masters by coursework program.

Student must pass at least 100 points of post-bachelor level subjects to qualify for first consideration. They must pass at least another 100 points of post-bachelor level subjects before they can be considered a second or subsequent time.

Honours

Master of Engineering

Aaryen Mall
Adam Kues
Adam Weddell
Adam Morris
Aiken Lim
Alistair Chandler
Andrew Woods
Andrew Cook
Andrzej Poniatowski
Bing Da Xu
Bingxi Li
Boling Shen
Bradley O'Meara
Caroline Johnston
Changrong Liu
Chen Qiao
Chenxin Jiang
Christopher Lambert
Daeyoo Kang
Dakshinee Kodi
Damian Nelson
Damon Stewart
Daniel Siddiqui
Dillon Chong
Edward Settle
Eleanor Denson
Emily Fletcher
Evan Cranney
Frederick Keck
Gang Lyu
Georgina Clarnette
Grace Johnson
Guoxin Sun
Haoyang Cui
Hengchang Liu
Igor Tyshchenko
Jack Young
Jack Cockinis
Jacqueline Brotchie
Jeffrey Zhu
Jeremy Zi-Jun Wong
Jessica White
Jia Ming Goh
Jianing Yang
Jingyi Li
Joshua Parker
Joshua Jeen Tung Chung
Justin Poon
Kathrine Clarke
Kathryn Lim
Kelvin Wang
Khin Sheng Chin
Lachlan Gogan
Lachlan Ng
Liam Shirra-Gibb
Luke Woolcock
Luke Ceddia
Luke Elson
Marko Ruslim
Matthew Correy
Matthew Van
Michelle Sze Min Lim
Mingrui Sun
Molly Livingstone
Nathan Ficatas
Nathan D'souza
Nawodinie Dulma Jayamanna
Nicholas Tan
Ninos Haddad
Patrick Broadhurst
Patrick Lewien
Petr Stenin
Qin Li
Quang Vu Ho
Rahul Mahesh Gokhale
Ren Yan Kour
Rui Xi
Ruishu Jin
Ruixin Wen
Saampras Ganesan
Samuel Webster
Scott Taylor
Sean Bartlett
Shifan Wang
Shixiong Jiang
Shuangmin Shi
Siew Wah Ho
Simone Baird
Siyi Xue
Tay Son Le
Tess Exinger
Thomas Strawhorn
Thumitha Mandula Higgoda
Tian Han
Tsz Kiu Pang
Vincent Liu
Vincent Yuwono
Wei Dai
Wern Han Choo
Wiktor Zywicki
William Heenan
William Hayward
Wilson Lu
Xiangzhe Weng
Xiaotong Song
Xiaoyi Liu
Xinyue Cui
Xuanchi Liu
Yichen Huang
Yifan Fan
Yihang Yu
Yijian Huang
Yijie Tao
Yogesh Pipada Sunil Kumar
Yu Cheng
Yue Sun
Yushan Meng
Yuxin Wang
Zihan Zhang
Ziming He

Master of Energy Systems

Arriyadhul Qolbi
Simon Coburn

Master of Engineering Management

Azria Erlangga
Edouard Busch
Mridul Narayan Tulsian
Samuel Tumbur Pandapotan Pasaribu
Sumiyya Faheem
Zi Hao Chan

Master of Engineering Structures

Alejandro Garcia Puga

Master of Environmental Engineering

Jiajia Huang
Maharti Triharta

Master of Geographic Information Technology

Janet Sietsma

Master of Information Systems

Joseline
Giovani
Adrian Ee
Ashmi Thomas
Biyu Wu
Cha-Na Tsai
Chen Xu
Chuwen Lu
Dany Ardianto Kurniawan
Elva Sungkarto
Eric Susanto
Fengyu Lu
Hongyu Chen
Huy Truong
Jia Xu
Jonathan Cheng
Jose Uribe Herrera
Junyi Zeng
Kheng Yew Tan
Qiwen Xie
Quan Nguyen
Richa Mehta
Samoil Jovanoski
Sheryl Fernandez
Sofia Rita
Tim Baker
Ting Huang
Tingqian Yu
Treffi Antony
Xiang Peng
Xuan Xie
Xuenan Mei
Zhijun Wang
Zhuowen Zhang
Zongxi Li

Master of Information Technology

Akshay Nakra
Anubhav Singh
Anupa Alex
Audrey Ahmer
Chengsheng Wang
Chenyang Lu
Chenyuan Zhang
Danny Hartono
Hao Zhang
Huiya Chen
Jiajia Song
Jiashu Wu
Jiawei Wu
Joshua Clark
Kangping Xue
Linchu Liu
Liyao Zhu
Lu Chen
Luxi Li
Mi-chi Lee
Mingshun Chu
Qilun Li
Rongxin Zhu
Rui Zhou
Sergei Germogentov
Sharan Kumar Monikanta Rajan
Sibo Ma
Sichen Zhao
Srujan Kumar Valluri
Wayan Oger Vihikan
Wentao Liu
Wenxian Song
Xinkai Luo
Xinrui Lyu
Yan Tian
Yang Lu
YiJun Jia
Yilu Shen
Yishan Shi
Yushan Xing
Zhiyuan Yao
Zhuohan Xie
Zihao Zheng
Ziping Chen

Master of Telecommunications Engineering

Shugeng Chen

2018 Honours List